Varşova’ya Göz Atalım mı ?

İster Varşova’da yaşıyor olun, ister sadece ziyaret edin, bu şehrin gelmiş geçmiş en az Avrupa şehirlerinden biri olduğunu kabul etmek zorundasınız. Varşova’nın çeşitli mimarisi, yapılacak çok şey ve bu şehri ziyaret ederseniz mutlaka öğrenmeniz gereken acı bir tarih ile tanırsınız. Lonely Planet buna yeniden doğuş hikayesi diyor – bu şehri keşfettiğinizde, nedenini kesinlikle öğreneceksiniz.

Varşova’dayken yapılacak 5 şey!


POLIN Polonyalı Yahudiler Tarihi Müzesi
Polonya Yahudileri Tarihi Müzesi, Polonya Yahudileri tarihinin 1000 yıllık bir anlatısını temsil eder. Göz alıcı müze ayrıca kalıplaşmış, yabancı düşmanlığı ve milliyetçi önyargıları ele alan olaylara da odaklanıyor. Açıklık ve karşılıklı anlayışı teşvik ederken size acı veren Yahudi tarihini öğretecek bir müze arıyorsanız, POLIN olması gereken yer.

BioBazar
Biyo ve organik gıdaya ilginiz varsa, burası gereken yer. Bu, eski bir çiftçinin pazarı ve bazıları için küçük görünse de, her çeşit lezzetli biyo ürünü bulabilirsiniz.

Çatı Manzaraları
Old Town Gözlem Teras 150 merdiven çıkmalısın ama bu şehrin en inanılmaz manzaralarından biriyle yüzleşince hepsinin buna değer olduğunu görüceksin.

Polonya Mutfağını Keşfedin
Kahvaltı Pazarı ; Polonya kahvaltısı söz konusu olduğunda büyük olmayabilir, ancak bu Varşova’da kahvaltı pazarları bulamayacağınız anlamına gelmez. Cumartesi günü bunu ziyaret edin ve çeşitli yiyeceklerin tadını çıkarın ve arkadaşlarınızı getirin. Polonya Stary Dom Ev yapımı Polonya yemeği arıyorsanız, Stary Dom olması gereken yer. Bu isim “eski bir ev” anlamına geliyor ve Tatar, Pierogi ve daha fazlası gibi en tipik Polonya yemeklerinden bazılarını sunuyor.

Geze Dışarı Çıkın
Eğer bir gece bu şehirde dışarıya çıkarsanız, mutlaka Level 27 Bar &Club‘e uğramanızı tavsiye ediyoruz, bu bar bir binanın 27. katında yer almaktadır ve muhteşem kokteylleri vardır. Bu arada dışarı çıktığınız için para harcamayı da gözden çıkarmalısınız. Çünkü burası biraz pahalıdır.

Recommended For You

Yazar Hakkında: Seçil Kılıçaslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.