Ukrayna’nın Paris’i Lviv

Lviv Avrupa’da ziyaret etmeyi en çok sevilen şehirlerden biridir. Ve sadece Doğu Avrupa’da değil, tüm Avrupa’da. Budapeşte veya Prag’ı seviyorsanız, Lviv’i sevmeniz neredeyse garantilidir.

Lviv’in Tarihi şehir merkezi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Ve gerçekten muhteşem görünmektedir.

Lviv, sekiz yüzyıldan fazla bir süredir Avrupa’nın dört bir yanından en iyi mimarları kendine çekmektedir! Gotik, Barok, Rönesans ve Klasisizm tarzlarını bu şehirde rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

Lviv bir festival şehridir. Ve bunlardan bazı görkemli olanlar – Şarap ve Peynir Festivali veya Lviv Festivali’nde bir fincan kahve de içebilirsiniz.

Lviv, çikolata ve kahvesiyle ünlüdür. Kahve ile zengin bir tarihtir, 1683 yılına kadar gider.

18. yüzyılın sonlarında çikolata sevenler için bir cennet haline geldi.
Sonuç olarak, önemli bir kafe kültürü var.

Lviv, Ukrayna’nın resmi kültür başkentidir.
60 müze ve on tiyatro salonu vardır. Skarbek Tiyatrosu, 1842’de açıldığında üçüncü büyük tiyatro olmuştur.

Lviv’de farklı mezheplerin 100 işletme kilisesi vardır. Bu, ticaret yolunun bir araya getirdiği çeşitli insanları yansıtan Ermeni, Ortodoks, Yunan Katolik ve Roma Katolik’i içerir.

Lviv yürüyen bir şehirdir.
Herhangi bir şehri deneyimlemenin en bilinen yolu yaya olmaktır. Bu şekilde kahve baristalarındaki aromaları koklayabilir ve şehrin birçok açık hava kafesinde insanların ne yediklerini kontrol edebilirsiniz.Şehri daha iyi gözlemleyebilir , içindeki ruhu hissedebilirsiniz.

Lviv, Karpat Dağları’na Yakındır.
Şehirleri keşfetmekten zevk alsanız da kalbiniz dağlarda atıyorsa. Karpat Dağları’nı keşfetmeyi çok seveceksiniz. 1500 km uzunluğunda bir dağ silsilesidir. Ve Avrupa’nın en uzun ikinci dağıdır. Alplerden bile daha uzun. Lviv’den sadece iki ya da üç saat uzaklıktalar. Mutlaka görmelisiniz.

Recommended For You

Yazar Hakkında: Seçil Kılıçaslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.