Turkuaz Renginde Deniz ve İnci Gibi Kumlar: Bondi Plajı

Turkuaz görünüme sahip suları ve inci gibi parlayan bembeyaz kumları ile harika bir doğal mimari yapıyı gözler önüne süren Bondi Plajı, dünyanın en popüler plajları arasında yer almaktadır. Bağlı olduğu Pasifik Okyanusu’nun harika doğasını kendinizi bırakarak dinlenme ve rahatlama ortamını yaratabileceğiniz gibi, aynı zamanda bu harika sularda yüzme özgürlüğüne de sahip olmaktasınız. Ek olarak bembeyaz kumları üzerinde dilediğiniz kadar yürüyüş yaparak doğanın temiz havasını ciğerlerinize kadar çekebilirsiniz. Ayrıca merakınız doğrultusunda sörf yapma gibi bir aktivite düşünceni var ise, bu plajda olanağa sahip olmaktasınız.

Plaj’da Sörf Yapabilme Özgürlüğü!

Plaj genelinde sörf yapabilirsiniz, eğer bir tecrübeniz yok ve bu aktiviteyi gerçekleştirmek istiyorsanız, özel olarak oluşturulan sörf kurslarına yönelik kayıt işlemleri yaparak sörf öğrenebilirsiniz. Burada bulunan sörf okullarına yapacağınız kayıtlar doğrultusunda, tamamen profesyonel olan eğitmenler eşliğinde sizlere en ince ayrıntısına kadar sörf eğitimi verilmektedir. Burada kurs dahilinde kalabileceğiniz gün sayısı 15 gün olarak belirlenmiştir. 15 günlük kurs ücretini ödemeniz ile birlikte kurs serüveniniz başlıyor demektir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta 15 günün net olarak belirlendiği gün sayısı üzerinedir. Yani siz 3 gün dahi kalmanız halinde kursa da yazılırsanız, 3 günlük eğitim kapsamında 15 günlük kurs ücreti ödemek zorundasınız.

Bondi Plajı Surf

Bondi Plajında Hayat

Harika görünümünün yanı sıra eşsiz bir gece hayatını da sunan Bondi Plajı, ek olarak her bölgede rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz marketlere ve akşam yemeği için ise harika restoranlara gidebilirsiniz. Sahil boyunca çok sayıda kafeterya mevcut olmaktadır. Kendinize veya dostlarınıza ikramda bulunmak için, bu kafeteryalardan birini tercih edebilirsiniz. Bu bölgede bulunan restoranlarda İtalyan ve Avustralya mutfağına dair tatlar üzerine deneyim sahibi olabilirsiniz.

Bondi Plajında Bulunan Restoranlar

Dünyanın en harika tatlarını tadabileceğiniz çok sayıda restoran Bondi Plajında yer alıyor. En pahalısından, en ucunuza kadar sıralı halde bulunan bu restoranlarda özellikle de İtalyan ve Avustralya yemeklerine dayalı birçok farklı tat üzerinde deneyim sahibi olabilirsiniz. Bondi Plajı etrafında bulunan en iyi restoranlar aşağıdaki gibidir;

  • The Corner House
  • Mojo’s Tapas Bar ve Kafe
  • Birichina
  • The Rum Diaries
Bondi Plajı
Bondi Plajı’na Yakın Konaklama Alanları

Birçok farklı konaklama hizmetine Bondi’ye yakın yerlerden terchilerinizi yapabilirsiniz. Sidney’de gezilecek yerler arasında Bondi Plajı, dünya geneli popüler bir şöhrete sahip olduğundan dolayı, konaklama yönelik bir sıkıntı ziyaretçiler tarafından yaşanmıyor. En lüks otel konseptlerinden tutun, en makul fiyatlarla harika otellerde konaklama olanağına sahip olabilmektesiniz. Tamamen kendi bütçenize bağlı olarak 4 veya 5 yıldızlı otellerden birini seçerek plaja yakın bir yerde konaklama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ek olarak bu olanaklara sahip olan otellerin yanı sıra daha bütçeli otel tercihlerinizi yine plaja yakın yerlerde bulunan konaklama merkezlerinden sağlayabilirsiniz.

 

 

Recommended For You

Yazar Hakkında: Kaan Girgin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.