Serin Bir Havada Deniz Keyfi İsteyenlerin Adresi: Antalya – Ardasan

Antalya’nın tatil beldelerinde birinde tatil planları yapıyor ve nereye gideceğinizi bilmiyorsanız sizi  doğal manzarası, havası ve denizi ile huzuru bulabileceğiniz  Adrasan beldesine davet ediyoruz. Havası denizin durgun ve temizliği, doğanın vermiş olduğu bonkörlüğü ve tarihin içiçe yaşandığı bu sahil kasabasında tatil yapmak isterseniz,  hayatınızın en muhteşem, en unutulmaz tatillerinden birisini yaşar ve unutulmaz tatil anılarına birini eklemiş olursunuz.

Adrasan Beldesi Hakkında

Adrasan Antalya’nın batısında bulunan Kumluca ilçesine bağlı küçük şirin bir sahil kasabasıdır. Geçimini sebze ve narenciye ve turizmde kazanan halk son yıllarda turizmde bu bölgenin tanınması ile yavaş yavaş kasaba kazanmaya başlamış ve bu yönde ilerlemeye devam etmiştir. Öncelikle küçük pansiyonlar daha sonraları butik motel ve otellerle devam etmiştir. Musa dağının bir uzantısı olan Eliğ tepesiyle başlayıp küçüklü büyüklü koylarla devam etmektedir. Adrasan koyunun en büyük özelliği esintiyi denizden değil dağlardan denize doğru olması, yaz döneminde de serin olmasına ve denizin her zaman tertemiz olmasını sağlamıştır. Ayrıca bu esinti nedeni ile deniz daha sakin ve durgundur. Dağların hemen önünde olması yeşilin ve mavinin muhteşem uyumu olması insanları buraya gelmesinde cezbedici bir nokta olmuştur.

Adrasan Beldesine Ulaşım;

Antalya’da güzergahından şahsi arabanız ile gelmek isterseniz Adrasan beldesine 90 km Kemer istikametine doğru gelmeniz ve buradan sol taraftan Adrasan levhasını gördüğünüz zaman sapmanız gerekmektedir. Sola döndükten ve 8 km yakın bir yol geldikten sonra İlk önce köye giriş yaparsınız ve oradan levhalar ile tekrar sola sapıp kıyıya kadar giriş yapabilirsiniz.Kıyı da pansiyon otellere rastlayabilir ve acıkmanız durumunda batı tarafında bulunan bir çok kafelerden seçeneklerinizi değerlendirebilirsiniz. Adrasan’a otobüs ile yolculuk yapmak isterseniz; Antalya otagarından ilçe terminalinden Kumluca Minibüslerine binerek bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Olympos duraklarından inebilir ve buradan Adrasan servisleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Adrasan’da Konaklama;

Adrasan’da her keseye uygun kalma seçenekleri bulunmaktadır. Son dönemlerde Kamp kurma işleri ön planda olduğu için çadır kurabilirsiniz. Adrasan’ın kıyısında güneybatısına doğru gittikten sonra tepeden araba ile ilerleyip oradan küçük bir koyda kampınızı kurabilirsiniz. Ayrıca diğer koylarına da Adrasan Mavikent yolu üzerinden bir çok çadır alanları bulabilir ve tatiliniz daha ucuza getirebilirsiniz. Lakin kamp yapmak istemeyenler için Adrasan kıyı boyunca birçok pansiyon butik otel bulunmaktadır. Bu seçeneklerden, sabah akşam yemek dahil seçeneklerinden yararlanabilir ve burada tatilinizi daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Adrasan’da Neler Yapabilirsiniz ?

Öncelikle hedefiniz dinlenme mavi turlardan yararlanma huzur mutlu olmak ise tam yerine geldiniz diyebilirim. Adrasanda balık avlama turlarına katılabilir. Özellikle Türkiye’nin Maldivler kadar temiz güzel adası olan Sulu adayı keşfedebilir ya da diğer tertemiz koylarını gezebilirsiniz. Adrasan’ın kuzeyinde bulunan derenin kenarıındaki kafelerde vakit geçirebilir, manzara eşliğinde sohbetlerinizi yapabilir ve çok gürültü olmadığı için burada kitaplarınızı okuyabilirsiniz. Son dönemlerde yoga ve reikinin yapılması için tercih edilen adrasan kıyılarında bu tarz etkinliklere katılabilir ve enerjinizi daha fazla yükseltebilirsiniz. Ayrıca olympos yakın olduğu için oranın deniz kıyısına gidebilir akşamları buranın canlı müzik ve diğer barlarında hoş vakit geçirebilirsiniz. Çıralıda olan yanar taşı turlar ile gidebilir ve buradaki dağda yanan ateşi görmeyi tercih edebilirsiniz .Adrasanın Mavikent yolu üzerinde yürüyüş yada aracınız ile keşfe çıkabilir; el değmemiş denizlerinin manzarasını izleyebilir ve diğer koylarında denize girme olanağına sahip olabilirsiniz. Çevrede bulunan Atv turlarına çıkabilir ve ormanda yeni güzellikleri keşfedebilirsiniz

Antalya – Ardasan
Antalya – Ardasan
Antalya – Ardasan

Recommended For You

Yazar Hakkında: Kaan Girgin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.