New York’ta Kış

New York, Amerika Birleşik Devletleri’nin ve dünyanın en kalabalık metropolitan şehirlerinden biridir. Kış aylarında New York’ta yapılacak farklı aktiviteler bulabilirsiniz. Kültürü veya sporu seviyorsanız yapacak mutlaka bir şeyler vardır .New York herkesin gitmek istediği, ya da favori şehirlerinden biridir. Kış aylarında neler yapabiliriz , nereleri görebiliriz diye sizin için ufak bir liste oluşturduk .

İşte bu kış New York’ta yapılacak 5 etkinlik:

New York: Şehir Turu

Şehirdeki yüksek binaların albenisi ve ışıltısını görmeniz için yürüyerek biraz şehir turu atmalısınız . Çünkü binalardaki reklamlar, cıvıl cıvıl havası başka bir yerde görülemeyecek cinsten. New York şehri, bu anlamda muazzam bir güzelliktedir. Ve kalabalıklığı başınızı döndürebilir.

New York : Meşhur Buz Pisti

New York şehrinde,oldukça çok buz paten pisti vardır. En popüler olanı elbette, Rockefeller Center’daki her filmde gördüğümüz buz pistidir. Her ne kadar, bekleme süresi çılgınca olabilse de, Bryant Parkta ki de görülmeye değerdir.

New York: Alışveriş

New York’ta yapılacak en sevdiğiniz aktivitelerden biri alışverişe gitmek olacaktır. Bakmaya değer birçok satış mağazasının olduğu Time Square meydanı gece 2’ye kadar açık olan dükkanlarla doludur.

New York : Coney Adası

Dışarısı soğuk olsa bile, deniz kıyısında yürüyüşe çıkmanın daima iyi bir fikir olduğuna inanıyorsanız, New York’tan Coney Adası’na arabayla 50 dakikalık mesafede, hiç uyumayan şehirde hafta sonundan sonra pilinizi doldurmak için mükemmel bir fırsattır.

New York: Müzelere Git

Sıcaklık, dışarıdaki aktiviteleri tam olarak değerlendirebilmek için çok düşükse, birçok New York müzesini gezmek için her zaman iyi bir seçenektir. Örnek olarak, Amerikan Tabiat Tarihi Müzesi ve Metropolitan Sanat Müzesi.

Recommended For You

Yazar Hakkında: Seçil Kılıçaslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.