Meksika’nın Kalbi Tulum

Çoğu insan, Cancun’un 90 dakika güneyindeki cızırtılı sıcak yoga kasabası Tulum’u duymuştur. Ve 1000 yıllık kalıntıları görülmeye değer olsa da, turizmdeki son % 74 artışa ilham veren Maya etkisi değil. Tulum’un hissettirdiği huzur , orman-kafe restoranları ve beyaz kumlu plajlarıdır. Bu sayede Meksika’nın Yucatan Yarımadası’nın en sıcak noktası haline gelmiştir.

Nerede kalacağınıza karar verirken üç seçenek belirleyin: Tulum kasabası, Sahil Yolu Kuzey ve Sahil Yolu Güney olarak. Otantik havasına rağmen sudan 15-20 dakika mesafedeki kasabadan uzak durmanızı tavsiye ederiz. (Park yeri bulmak zor olabilir.) Kuzey Sahil , daha kalabalık olmasına rağmen, plajlara ve Maya kalıntılarına daha yakın olmasıyla iyi bir konuma sahiptir, ancak büyük tatil köyleri biraz yapay hissettirebilir.. Güney Sahil ise, herkesin iç hippisini tatmin etmek için yeterli vegan restoran, yoga stüdyosu ve maksi giyim mağazalarının bulunduğu bir bölgedir.

Bununla birlikte, topluluğun ve etkinliklerin tamamının yalnızca nakit olduğunu unutmamalısınız, bu yüzden banka kartınızı asla almayı unutmayın. (Amerikan doları kabul edilir, ancak sahile yakın fahiş ücretleri önlemek için şehirden mutlaka para çekin.)

Bu yer’i ziyaret edecek kadar şanslıysanız kaçırılmaması gereken altı yer:

Sanara’da Yoga: Bu çevre dostu tesisteki okyanus kenarı yoga stüdyosu , uygulama sırasında havanın cildinizi okşamasına izin veren açılır cam kapılarla ana hatlarıyla belirtilmiştir. Bu, Maya Tulum ya da Yoga Dicha gibi ana akım değil, ama kalabalık sınıflarda eşit miktarda yoga yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

La Eufemia’daki Tacos: Oteliniz sahil kenarında değil diye üzülmeyin . Sahildeki taco yeme eylemi, bütün gün beyaz kumlarda yaymanıza olanak sağlar. Sadece her saat başı bir içki siparişi verin ve yakındaki otellerdeki şezlong kiralama ücretlerini ödemekten de kaçının. Balık tacosunu veya taze sıkılmış portakal suyunu mutlaka deneyin.

Mezzanine’de Akşam Yemeği:Eğer şık ve lüks bir akşam yemeği yemek istiyorsanız . Biraz da lüks hayatı görmek istiyorum derseniz burda bir akşam geçirebilirsiniz.Ne yemeliyiz derseniz spontane gelişsin elit garsonlara bırakın .

Gitano’da İçecekler: Bu ormanla çevrili tulum mekanında mutlaka çeşitli içeceklerin tadına bakın . Olağanüstü lezzetler de olduğu bilinmektedir. Tabi biraz pahalı , Türkiye rakamlarına göre . Ama oraya gitmişken içmeden dönen bizden değildir mantığıyla bakınız.

Zamas’ta Meksika Kahvaltısı: Uzun süredir Tulum’un plaj yolunun kalbi olarak kabul edilirken, çoğu insan Zamas’ın son yıllarda değer kaybettiğini düşünüyor. Strip’in başlangıcında bu okyanus kıyısındaki oteli gözden kaçırmak kolay olsa da, kahvaltı görülmeye değer.

Recommended For You

Yazar Hakkında: Seçil Kılıçaslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.