Los Angeles (Melekler Şehri)

Los Angeles, New York’tan sonra ABD’deki ikinci en büyük şehirdir. Kaliforniya Eyaletinin güneyinde, Pasifik kıyısında yer almaktadır. 

İşte en iyi öneriler:
1- Arka Planda Hollywood Yazısı İle Selfi Çekin
Hollywood Yazısı, Hollywood’a bakan Lee Dağı’nın güney yamacına monte edilmiştir, çitle çevrilidir ve parkın etrafındaki çitlerden izinsiz girmek yasaktır. Eğer Hollywood yazısına yürüyebilseydiniz, her harf yaklaşık 14 metre yüksekliğinde olduğundan çok iyi bir görüş elde edemezsiniz. Ünlü beyaz harflerin güzel manzaralarına sahip olduğu birkaç yer vardır. Fotoğrafınızı çekebileceğiniz klasik yerlerden biri, doğrudan (ve yasal olarak) caddeye park edebileceğiniz Canyon Lake Drive’dır. Ayrıca Hollywood & Highland Alışveriş Merkezi’nden veya Griffith Park Gözlemevi’nden güzel manzaralar görebilirsiniz. En iyi çekimi yapmak için daha güzel bir yer bulabilirsiniz, ancak birçok yer turistlere kapalıdır.

2- Şöhret Kaldırımı
Hollywood Şöhret Kaldırımı, Hollywood Bulvarı, Hollywood, Los Angeles, Kaliforniya Yıldızları. Walk of Fame, Gower Street ve Brea Bulvarı arasındaki Hollywood Bulvarı üzerinde ve Yucca Sokağı ile Sunset Bulvarı arasındaki Vine Caddesi üzerinde çok ünlü bir kaldırımdır. Eğlence dünyasından 2400 figür (film, televizyon, müzik) pembe terrazzo yıldızları ve Walk of Fame’deki altın harflerle ölümsüzleştirilmiştir. En popüler yıldızların arasında Alfred Hitchcock, Marilyn Monroe, John Lennon, Micheal Jackson ve hatta Michey Mouse’u bulabilirsiniz.

3- Beverly Hills Turu
Beverly Hills, posta kodunu yürekten bildiğimiz belki de tek yerdir. (90210), Dünyanın en pahalı evlerini oluşturan, çok büyük ve çok lüks olan bir ilçedir. Beverly Hills’in kalbi Rodeo Drive’ın etrafında bulunur. Bu alanda pek çok ünlü yaşamaktadır.

Bu alanın etrafından dolaşarak, güzel evlere bakmak başlı başına bir deneyimdir. Hollywood yıldızlarının villalarına yaklaşmak isteyenler  tramvaya binebilir. “Ünlü Turu” nu veya diğer organize turları takip edebilirsiniz. Ayrıca bölgeyi arabayla kolayca ziyaret edebilirsiniz. Sunset Bulvarı’nda her yerde satılan “yıldız haritaları” bulunmaktadır. 

 

4- Dondurma Laboratuarlarını Keşfedin.

Dondurma Laboratuvarında farklı doğal içerikleri anında dondurma işlemiyapılır. Dondurmak için sıvı azot kullanılır. Bu yöntem yenilikçi ve oldukça etkileyicidir. Lezzetli sonuçlar vermesi ve insanların oldukça memnun kalması bunun bir göstergesidir.. Dondurma yapmak için taze ve doğal malzemeler kullanılmaktadır. Haliyle dışarıdan satın aldığınız tüketilen dondurmalardan oldukça farklı bir lezzete sahiptir.

5- Rodeo Drive Caddesi
Kaliforniya’daki en popüler yerlerden biri olan Rodeo Drive, lüks butikleriyle dünyaca ünlü ve dünyanın en pahalılarından biri olarak bilinen, Beverly Hills’de bir alışveriş caddesidir. Rodeo Drive’ın ünlü yeri Wilshire ve Santa Monica Bulvarı arasındadır. Bu küçük sokakta, Giorgio Armani, Chanel, Gucci, Cartier, Christian Dior, Hermès, Polo Ralph Lauren, Tiffany, Versace, Prada, Dolce Gabbana, Louis Vuitton, Yves gibi en prestijli markaların tüm lüks butiklerini görebilirsiniz.

6- Santa Monica
Santa Monica Körfezi , Los Angeles, Kaliforniya’nın güneybatısında bir Pasifik Okyanusu koyudur. Santa Monica Körfezi, Bay Rogers serisi sayesinde dünyaca ünlü hale gelen Will Rogers State Plajı, Santa Monica Eyalet Plajı ve Malibu Lagoon State Plajı da dahil olmak üzere, dünyanın en ünlü plajlarından bazılarıdır. Bölgedeki diğer popüler plajlar Manhattan Plajıdır; plaj voleybolu için iyi bir yerdir. Zuma Plajı; LA’nın en büyük ve en popüler plajlarından biri , El Matador Plajı; Kayaların eşsiz ve sıradışı bir görünüm kazandığı bir plajdır.  Surfrider County Plajı da Kaliforniya’nın en iyi sörf plajlarından biridir.

Santa Monica Körfezi çevresinde hava her zaman mükemmeldir ve plajlar birçok etkinlik ortamı sunar. Yürüyerek veya bisikletle gezebilirsiniz: Santa Monica’nın 35 km uzunluğundaki bisiklet yolu dünyanın en uzun plaj bisiklet yoludur. Santa Monica Körfezi boyunca, Malibu İskelesi, Santa Monica İskelesi, Hermosa Sahil İskelesi, Redondo Sahil İskelesi ve Marina Del Rey dahil olmak üzere körfeze uzanan birkaç iskele bulunmaktadır.

7- Venice Beach
Kaliforniya – Venice Beach, İtalya’daki adaş kentinden sonra düzenlenmiştir. Ziyaretçiler kentte oluşturulan kanallardaki gondolları kullanabilirler. Venice Sahili’nin kesinlikle çok özel bir havası vardır. Bohem mahallesi hem tuhaf, merak uyandırıcı hem de tamamen Los Angeles gibidir.

Sahildeki gezinti yerinde açık hava dükkanları ve bir bit pazarı  bulacaksınız. Her türlü insanı geçmenin yanı sıra, bohem moda ürünleri satan butikler: sokak sanatçıları, patenciler, kaslı adamlar, falcılar, kılıç yutucusu gibi çok renkli insanları barındırır.  Plajdaki ünlü paten parkları, birkaç filmde veya video oyununda görülmektedir. Denizdeki dalga büyüklüğünden ötürü yüzmek her zaman kolay değildir, güneş banyosu yapmak burada tercih edilen bir aktivitedir. Duvarlar renkli bir atmosfere katkıda bulunmak için grafiti ile kaplıdır. 

8- Universal Studios
Eğlence dünyasının başkentidir ve sinema tutkunları için en üst düzey deneyim stüdyo sahnelerini ziyaret etmektir.  Aslen ünlü kayıt stüdyoları ve film setlerinin turlarını sunmak için yaratılan Universal Studios, tam teşekküllü bir tema parkına dönüştürülmüştür.  Sunulan film temaları, ana bağlı olarak değişmektedir. Waterworld olarak çeşitli canlı şovlar da sunulmaktadır. “Studio Tour’larında   Birçok filmin çekildiği sahte Hollywood caddelerine çıkma şansınız olacak. Desperate Housewives caddesini geçecek, Hızlı ve Öfkeli ünlü Hollywood arabalarını ve Dünya Savaşı’nın uçak kazasını göreceksiniz ve Hollywood’da yağmurun nasıl yapıldığını da keşfetmiş olacaksınız..

Universal Studios, Hollywood’un sadece kuzeybatısındadır. Oraya gitmenin en iyi yolu arabadır ve park yeri mevcuttur. Universal Studios, her gün kalabalık turist gruplarını ağırlamaktadır, bu nedenle her yerde uzun kuyruklar için hazırlıklı olmanızı tavsiye ediyoruz.

Recommended For You

Yazar Hakkında: Seçil Kılıçaslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.