Fransız Canada’nın Başkenti Quebec Şehri

QUEBEC’ BU KIŞ YAPILACAKLAR LİSTESİ

Dört mevsimin ihtişamına, sonbaharın berrak havası ve yeşilliklerine, kısa ama tatlı yazlarna ve baharın yeşillerine dayanan muhteşem bir yerdir Kanada. Potansiyel gezginlerin sık uğrak noktasıdır bu şehir.

Doğrusu, kış yılın en iyi zamanıdır. Başka hiçbir yerde, Quebec eyaletinde olduğu gibi kibirli bir kış kutlaması görülmez. Oldukça büyük olasılıkla “kış harikalar diyarı” ders kitabının tanımı, karlı ayların zevk ve güzelliğini gönülden desteklemektedir.

İşte quintessential Quebec’i tecrübe etmek için 49. paralelin kuzeyine çıkmanın (birçok!) nedeninden sadece birkaçı.

Fransız Kanada’nın Başkenti: Quebec Şehri

Kanada’nın Fransızca konuşulan eyaletinin başkenti olan Quebec City, dört yüzyıl önce New Explorer’ın sömürge karakolu olarak Fransız kaşif Samuel de Champlain tarafından kuruldu. (Karşılaştırma olarak, Kanada ülkesi sadece 150 yaşındadır).

Avrupa’nın dört yüz yıllık etkisiyle dolup taşan Quebec City’nin Fransız-Kanada geleneği, 1759’da İngilizlerin İbrahim’in ovaları olan Savaş Ovaları’ndaki savaşında kaybedilmesine rağmen derinleşiyor. Savaştan sonra, Fransızlar şehri ve bölgelerini 1763’te İngilizlere teslim etti ve gerisi (Kanada) tarihi.

Ve tarihin ne olduğu: UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Quebec Eski Kenti, Meksika’nın kuzeyinde duvarları kalan tek müstahkem şehirdir. St Lawrence Nehri’nin üzerinde yer alan bu yükseltilmiş kasaba, beyaz eşyaların tozuyla daha da güzel görünüyor: Arnavut kaldırımlı sokaklar, dar ve dolambaçlı küçük dükkanlar, restoranlar ve caddeleri sıralayan kafeler, mükemmel bir şekilde yürünebilir ve keşifler için çok uygundur. kendi

Quebec City Kış Karnavalı
Kışın uzaklaşmak yerine, Quebecers her şeyi soğuktan kucaklıyor! Dünyanın en büyük kış festivallerinden biri olan Grand Carnaval de Quebec, ilk Şubat ayında, her Şubat ayında Lent’ten önce düzenlenen yıllık bir kutlama haline geldi.

Muhteşem buz ve kar heykellerini, devasa Buz Sarayı’nı, gece karnavallarını ve kış sporları ve aktiviteleri gündüz ve gece de dahil olmak üzere canlı eğlenceler ile gece geçit törenlerini vurgulayan bu her yaştan olay dikkat çekiyor. Neşeli kardan adam maskotuna bakın, festivallerin yanı sıra Bonhomme Carnaval (bonhomme de neige “kardan adam” anlamına gelir).

Yetişkinler için, tipik bir içeceğin “karibu” olduğu söylenir. Yöre tüccarları tarafından karibu kanı ve viski karışımından yapıldığı söylenir. Bugün bu, kırmızı şarap veya limanın, viski ve bir akçaağaç şurubunun bir karışımını ifade eder.

Tatlı Bir Gelenek: Şekerlik
Kanada, dünyadaki akçaağaç şurubunun baskın üreticisidir ve arzın yüzde 90’ı, Quebec eyaletinin La Belle bölgesinden geliyor. Şeker kamışı – kabane à sucre — burada, özellikle akçaağaç sapının serbestçe çalıştığı ilkbaharda bir kurumdur.

Daha sonra toplu olarak toplanır ve yılın akçaağaç şurubu serisini hazırlamak için kaynatılır. Şeker barakaları ziyaretçileri karda gerilmiş akçaağaç taffy tadını çıkarmaya ve sapın sıvı altına dönüştürülmesine tanık olmaya davet ediyor.

Birçok şeker kulübesi yıl boyunca açıktır, doyurucu yemekler sunar, akçaağaç ile beslenen mallarını satar ve kızak gezintileri gibi aile dostu aktiviteler sunar. Pek çok şekerlik vardır, bazıları ailelere hitap eder, bazıları geleneksel, çağdaş ve hatta özel gurmeler içindir.

Fransız Esinlenerek, Belirgin Bir Şekilde Quebecois Mutfağı
Mütevazi kökenlerine sadık kalabilen Fransız kökenli mutfağın topraklı bir çeşidi olan Quebecois mutfağı, sıcak kalmak ve zor koşullarda kendilerini beslemek isteyen erken yerleşimcilerinin ihtiyaçlarından gelişti.

Kısacası: Quebecois mutfağı, hayallerin ta kendisidir. Saçmalık, doyurucu ve zengin. Kaburgalarına yapışır ve tabii ki çok lezzetli. Çiftçilere ait olan inanılmaz yerel ürünler, et ve bir çok değişik peynirler bulacaksınız. Ayrıca şehirdeki favori restoranlarımın birçoğunda dolarınız için mükemmel bir değer elde ediyorsunuz.

Dikkate değer hususlar şunlardır: Geleneksel Quebecois için Le Pied Bleu, Fransız-Kanadalı tarladan sofraya Chez Muffy ve Fransız yemeklerinde la Relais & Chateaux’da kaliteli Fransız yemekleri için örneklerdir..

Recommended For You

Yazar Hakkında: Seçil Kılıçaslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.