Endonezya Ülkesinin En Popüler Adası; Bali

Endonezya ülkesinin en popüler ve en güzel adası olan Bali’de çok sayıda plaj bulunuyor. Bu plajlar arasında, dünyanın en güzel plajları listesinde bulunanları da var olmaktadır. Hemen aşağıda sizlere liste halinde tek tek sıralayacağımız Bali Adası’nda bulunan sahillere değinmeden önce biraz daha ada hakkında bilgiler verelim. Ada kısmının kuzey ve batı taraflarında daha fazla yeşillik alanlar mevcuttur. Bunun sebebi ise bu alana yönelik toprakların dokunulmamış ve daha bakir bir durumda olmasından kaynaklıdır. Fakat her ne kadar el değmemiş alanlar olarak görünseler de, Bali Adası’nın güney kısmında yer alan plajlar daha harika ve doğal kapsamda muhteşem bir görünüme sahip olduklarını da şimdiden belirtelim.

Bali
Bali

BALİ ADASI’NDA BULUNAN SAHİL VE PLAJLAR

Amed Plajı: Bali Adası’nın doğu kısmında yer alan bu harika ada listemizin ilk sırasında yer alıyor. Siyah bir kumsala sahip olan ada, aynı zamanda dalgıçlarıyla da ünlü olan bir duruma sahip olmaktadır. Siyah kumsalında bulunan mercanlar ve karaya oturmuş vaziyette bulunan eski gemilerde bu plajın cezp halini almasını sağlayan özelliklerinden olmaktadır.

Bias Tugel Sahili:  Sahile ulaşabilmenin tek yolu kayalık yollardan geçmektir. Ulaşım olarak biraz zor bir durumu yansıtan bu sahile ulaşınca ise çekilen eziyete değer olduğu görülebiliyor. İnci tanesi gibi parlayan bembeyaz kumu ve Hindistan cevizi ağaçlarıyla tropik bir ada konseptini andıran bu sahilde birçok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

Balangan Plajı: Sahil boyunu yansıtan ve dalgaları ile ünlü olan Balangan, özellikle de sörf için ideal bir konsepte sahip olmaktadır. Bu aksam için oldukça popüler olmasından kaynaklı olarak dünyanın birçok bölgesinden gelen sörfçüler, Balangan Plajı’nda buluşuyor. Keskin okyanus zemini ve aynı zamanda sert suları ile sörf için oldukça ideal olan bu plaj, Bali Adalarına yönelik hizmette bulunan Havalimanının sol kısmında bulunuyor.

Karma Plajı: Özel bir mülk dahilinde olan bu sahilin kumsalları oldukça meşhur. Buraya ulaşım sağlamak için merdivenleri değil, asansörle gidebilmektesiniz. Tamamen halka açık olan özel bir club’ın bulunduğu plajda, birçok kokteyllere katılarak muhteşem anlar geçirebilirsiniz.

Green Bowl Plajı: Daha sakin ve kalabalıktan uzak bir plaj halini yaşamak istiyorsanız, Green Bowl tam size göre. Plaj dahilinde bulunan çok sayıda mağara bulunuyor. Kızgın sıcaktan bulunan birçok turist bu mağara yakınlarına gelerek rahatlatıcı serinlikten faydalanıyor.

Jimbaran Sahili: Bali Adası’nın güneybatı kısmında bulunan dünyaca ünlük sahilde lüks oteller ve restoranlar bulunuyor. Bunlara örnek verecek olursak, dünyaca ünlü Four Seasons’da bu sahilde bulunanlardan biri olmakta. Ulaşım kapsamı ise havalimanının hemen sol kısmında yer almaktadır.

Kuta Sahili: Dünya genelinde sörfçülerin buluştuğu Bali Adası kapsamında yer alan bir diğer sahil de Kuta’dır. Bu sahilde daha çok sörfe yönelik aktiviteler gerçekleştirilmektedir.  

Recommended For You

Yazar Hakkında: Kaan Girgin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.