Dünyanın En Güzel Plajları Arasında Yer Alan Balos Plajı

Dünyanın en güzel plajları arasında yer alan Balos, Yunanistan’a bağlı olan diğer plajlardan sadece biri. Plaj aktivitelerinin en iyi yapılabildiği yerlerden biri olan Balos Plajı, tatile yönelik favori adalardan biri olan Girit Adası’nda yer almaktadır. Dünyaca ünlü plaj, Girit Adası kapsamında yer edinmektedir. Doğaya yönelik enfes sahi şeridi ve muhteşem görünümü ile turistleri büyüleyen sahil şeridi tamamen eşsiz peyzajlarla dekora edilmiştir. Bembeyaz kumu ve rengarenk taşlarla donanmış adanın en güzel yerleri de kıyı kenarları olmaktadır. Suyun renk paleti oldukça etkileyici bir yapıya sahip olmaktadır. Gökyüzünü andıran parlak bir denize de sahiptir. Çift renk düzeneğinden parlak maviden, derin bir mavi rengine çalan denizi ise plajı narin kılan özelliklerinden biridir.

Bozulmamış Doğal Mimari

Balos Plajı tamamen doğal ve doğası bozulmamış bir yapı değerine sahip olmaktadır. Bu nedenle rahat etmek için bir otel ya da donanımlı bir konaklama merkezi arayanlar için, maalesef böyle yerlerin bulunmadığını söylemekte fayda var. Fakat Girit adası kapsamında çeşitli otellere denk gelebilmek mümkündür. Bu nedenle Balos’da gezi planı yapmak isteyenler için hazırlıklı olmalarını öneriyoruz. Öte yandan plaj dahilinde birkaç kafeden başka bir aktivite hizmeti bulunmuyor. Fakat popüler bir unvana sahip olan ve plajdan görülebilen Agria Adası’nda bu tür hizmetleri alabilmek ise mümkündür. Turistik açıdan oldukça iyi bir aksam oluşturan Balos Plajı’nın eksiklikleri bu yönde, akabinde gezi planı için iyi bir tercih sebebi yaratabileceğini de söylemekte fayda var.

Balos Plajı

Korsanların Cenneti

Korsanlar efsane kapsamında değerlendirilen karakterler olsa da, aslında dünyanın birçok yerinde yaşadıklarına dair bulgular ele geçirilmiş durumda. İşte bunlardan biri de efsaneye inanlar için Balos Plajı olmaktadır. Vakti zamanında, yüz yıllar önce adanın ilk konukları korsanlardı. Korsanların cenneti olarak adlandırılan Ada’ya o vakitler gezgin denizcilerin pek uğramadığı anlatılıyor. Korsanlar tarafından ele geçirilen ada, uzun yıllar boyunca kendilerine ev sahipliği etmiştir. Hatta buna yönelik korsanlara ait olduğu söylenen bir kaleye ait kalıntılar da mevcut. Korsanlar ait bu kale kalıntılarını ve diğer birçok şaşırtıcı cisme turistler gözleri ile tanıklık ediyor.

Kuş Bakışı ile Harika Bir Atmosfer

Ada’nın tepelik bölgelerinden sahili kuş bakışı izleyebilirsiniz. Bembeyaz kumları ile adeta insanı büyüleyen bir atmosferi sağlayan kuş bakışı görünümü ile aynı zamanda Agria Adası’nı da görebilmek mümkündür. Oldukça yüksek olan Girit Adası tepeliklerinden plaj boyunu direkt olarak görüntüleyebilirsiniz. Özellikle de fotoğraf tutkunlarının bu tepeye çıkarak çok sayıda fotoğraf çektiğini de söylemeden geçmeyelim. Balos Plajı’nın benzersiz özellikleri arasında bulunan bir diğer etkenler ise Ege, Libya, Inoia deniz noktalarını bağlantı haline getirmesidir.

Recommended For You

Yazar Hakkında: Kaan Girgin

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.