Avustralya’nın Harika Plajı: Whitehaven

Gezi üzerine seyahatte bulunmak isteyenler çoğunluğu genel olarak tarih ve doğa üzerine planlamalarını yapmaktadırlar. Bunlara yönelik özellikle de doğa harikalarını gezmek isteyen kişilerin daha çok egzotik alanlara yönelik gezi planlarını yaptıklarını da biliyoruz. İşte bunlardan biri olan Whitsunday Adası, Avustralya’nın harika doğasını ortaya çıkaran bir cennet yuvası gibi olmaktadır. Egzotik bölgelere doğru keşfe çıkmak isteyenler için başlıca tercih sebeplerinden biri olması gerekmekte olan WhiteSunday Adası’ndaki o harika cenneti ise keşfetmek o kadar da zor değil. Dünyanın en ünlü plajlarından biri olan Whitehaven Plajı’nı ziyaret etmek için tatil tercihinizi bu alana yönelik gerçekleştirebilirsiniz. Dünyanın önde gelen plajları arasında yer alan Whitehaven, büyüleyici atmosferi ve sihirli görünümü ile turistleri çeken bir bölge olmaktadır.

WhiteSunday

Beyaz Kumlar ve Büyük Şeritli Kıyılar

Doğa gezginlerinin şüphesiz gözle değinerek beğenisini anlatabildiği durumlar arasında kumlar başlıca olanıdır. Bu büyüleyici atmosferin oluşmasını sağlayan da silika içeriğini %98 barındıran bembeyaz berrak kumlarına borçlu olmaktadır. Büyük ve harika bir kıyı şeridi bulunan plajın uzunluğu ise 7 bin metre olmaktadır. Kıyı şeridi uzun olduğundan dolayı, plajın genel güzelliğini keşfetmek için kuş bakışı bir olanak elde etmelisiniz. Bununla birlikte yüksek bir bölgeden plajı izlediğinizde ek bir özelliği de keşfedebilirsiniz. Sığ bir yapıya sahip olan plajı yüksekten izlerken kar beyaz bir halde kum tepeleri ve azure derelerinden birleşen harika ve benzersiz birleşimi görebilirsiniz.

Whitehaven’de Gezinti Nasıl Olmalı?

Avustralya ülkesinin en güzel plajı olan Whitehaven’de gezinti yapmak için deniz uçaklarını deneyebilirsiniz. Bu deniz uçakları ile yapacağınız tur sayesinde harika anlar geçirebilmek mümkündür. Tura kayıt yaptırmanız gerekmektedir ve belirli bir yükseklikten sahilin tadını fazlasıyla çıkarabilirsiniz. Ek olarak kum tepelerinin oluşturduğu o muhteşem görüntülere de tanık olabilirsiniz. WhiteSunday Adası’nın geneli ulusal bir park olduğundan ötürü otel ve benzeri bir konaklama durumu bulunmuyor. Fakat turistler için belirli bölgelerde özel kamp alanları kendilerine sağlanabilmektedir. Bu adaya gelerek Whitehaven’in güzelliğini keşfetmek için konaklama konusunda hazırlıklı gelmeniz faydanıza olacaktır.

Whitehaven’e Nasıl Gidilir?

Bu plaja ulaşabilmek için birkaç farklı yol bulunuyor. Bunlardan biri Airlie Beach, bir diğer ise Hamilton Island üzerinden günü birlik gerçekleştirilen turlarla ulaşım sağlanabiliyor. Ek olarak AirWhiteSundays ile beraber Great Barrier Reef üzerinde dalış yaparak dönüş yolu kapsamında buraya da ulaşım sağlayabilirsiniz. Harika bir doğa manzarasına sahip olan bu plajı mutlaka keşfetmelisiniz.

Whitehaven Plajı Resimleri
Whitehaven Plajı
Whitehaven Plajı

Recommended For You

Yazar Hakkında: Burak Ağır

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.