Antalya’nın en gözde tatil merkezlerinden Kemer

Antalya’da hem eğlenebileceğiniz hem de deniz kum güneş üçlüsünün bir arada olduğu bir tatil mi hayal ediyorsunuz. O zaman size Antalya’nın en gözde tatil merkezlerinden biri olan Kemer’den bahsetmek istiyorum. Muhteşem plajları doğayla birleşmiş yeşil ve mavinin olduğu, eğlencenin bol olduğu bir tatile çıkmak istiyorsanız sizi Kemer’e davet ediyoruz.

Kemer Hakkında

Kemer Antalya’nın batısında bulunup aracınızla yarım saatte varış noktasına sahip muhteşem bir tatil beldesidir. Kemer’in tarihçesi MÖ 690 yılında phaselis kentinin kurulmasına dayanmaktadır. Kemer 1910 yılında dağlardan gelen sel nedeni ile köy halkı dağa duvar örüp olduğu bölgeyi koruma altına almışlardır. Bunun sonucunda ismini buradan almıştır.
Kemer 1960 yılı sonlarında Güney Antalya Turizm Projesi sayesinde yol yapımı yapılmış ve daha sonucu ulaşımın olması nedeni ile hızlı bir şekilde turizme giriş yapmıştır. Kemer’in Beldibi, çıralı, Tekirova, Kiriş ve Çamyuva gibi birbirinden güzel turizm beldeleri mevcuttur Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinin başında gelmektedir. İlçenin içerisinde beş yıldızlı otellerin olması, büyük cluplerin olması hatta burada Rio karnavallarına benzer karnavallar düzenlenmesi, birbirinden güzel plajların olması son yıllarda daha fazla turistin gelmesine neden olmuştur.

Kemer’e Ulaşım

Kemer ilçesine Antalya merkezden kendi aracınız ile ulaşmak istiyorsanız, Antalya’nın batısına doğru levhaları takip ederek yarım saat içinde varmanız mümkündür. Üç tane farklı girişi olan Kemer’de varış noktası hep aynıdır. Eğer yol üzerinde şaşırdıysanız pek fazla endişeye de gerek yok. Tabii varış noktanız hangisine yakın ise onu tercih etmeniz sizin lehinize olacaktır. Otobüs ile gelmek isterseniz Kemer’e Antalya otogarından İlçe terminallerinden her on dakka da kalkmaktadır. Daha hızlı ulaşım isterseniz üzerinde yazan Göynük ve Beldibi değil de direkt kemer yazana binmeniz daha hızlı ulaşmanızı sağlayacaktır.

Antalya Kemer’de Konaklama

Kemer’de genelde beş yıldızlı oteller mevcuttur. Yine de uygun yollu otellerde bulmak mümkündür. Kamp yeri olarak doğusunda yol üzerinde kalan Göynük kanyonuna gidebilir ve orda kamp yapabilirsiniz.

Kemer’de Neler Yapılır

Kemer’de beş yıldızlı otele geldiyseniz pek fazla yapacak bir şeye fırsatınız olmayacaktır. Çünkü tüm yoğunluğu ile size sunduğu hizmetlerden dolayı pek fazla dışarı çıkmak istemeyecek hatta gerek duymayacaksınız. Şayet küçük uygun otellerde kalmak isterseniz biraz kemer içinde değil diğer beldeleri tercih etmeniz gerekmektedir. Yine de biraz daha uygun otel pansiyon bulma şansınız mevcuttur. Kemer’in sahilleri oldukça doluluk oranı yüksek ve güzel sahilleri vardır. Burada denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca diğer beldeleri görmek isterseniz başka güzellikleri görme şansınız yüksektir. Beldibi, Göynük, Tekirova, Çamyuva, Phaselıs, Çıralı bunların en önemlileridir. Gece hayatı çok revaçta olduğu için akşamları hiç sıkılmayacak ve eğlencenizi dörde katlayacak klupler ve yazın değişik performans sergileyen ünlü Dj’leri görmeniz mümkündür.

Recommended For You

Yazar Hakkında: Kaan Girgin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.