Antalya’nın en doğal ve en güzel sahillerinden biri olan Tekirova

Antalya’nın gözde yerlerinde bir yerde tatil yapmak istiyorsunuz ve nerede yapacağınız henüz
bilmiyor musunuz? O zaman sizi Antalya’nın en doğal ve en güzel sahillerinden olan Tekirova’ya davet ediyoruz. Havası denizi ve sahilinde bol güneşlenmek ve bolca denize girmek, alışveriş yapmak isterseniz size sunacağı güzelliklere doyamayacaksınız Tekirova’da..

Tekirova Beldesi Hakkında

Tekirova Antalya’nın batı şeridinde bulunan Kemer ilçesinin küçük bir beldesidir. Bu bölgenin ilk izleri M.Ö VII. Yy dayanmaktadır. Tekiro’nın hava şartları nedeni ile tatil sezonu nisanın başlarında başlayıp Ekim sonuna kadar devam etmektedir. Son zamanlarda Rusların ve Almanların gözde şehri olan Tekirova’da beş yıldızlı otellerin revaçta olması gündüzleri sıcak olması edeni ile sokaklarında fazla insan görmek mümkün değildir. Beş yıldızlı otellerde her şeyin içinde olması insanları bu tatile sevk etmiştir. Tekirova’da dağların denize yakın olması deniz ve yamaç paraşütü yapıp manzarayı ilikleriniz kadar hissetmenize neden olacaktır. Ayrıca bölgenin konumu mavi ve yeşilin bir arada olması huzurun mutluluğu da peşinden getirecektir.

Tekirova Beldesine Ulaşım

Antalya üzerinden Tekirova’ya şahsi aracınız ile gitmek istiyorsanız Batıya yani Kemer istikametine doğru gitmeniz gerekmektedir. Merkez üzerinden 60 km’lik kırk dakikalık bir yol sürmektedir. Kemer’i geçtikten sonra 17 km sonra Tekirova sapağına gelince sola doğru giriş yapın ve devam edin. Levchalar size yardımcı olacaktır. Eğer otobüs ile gelmek isterseniz Antalya otogarın ilçe terminallerinden 10 dakikada bir servis kalkmaktadır. Gitmek istediğiniz noktaya kadar size götürecektir. Eğer hava yolu ile gelmişseniz ve otobüs ile devam etmek isterseniz havalimanın içinden şehir otobüslerine binip otogara kadar gelip yine aynı şekilde davam edebilirsiniz. Ya da Konyaaltı’nda batıya giden minibüslerin durağı bulunmaktadır. Buradan da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tekirova’da Konaklama

Tekirova’da genelde beş yıldız otellerin olması yanı sıra her bütçeye uygun pansiyon da
bulunmaktadır. Ayrıca dağların yakın olması koyların elverişli olması nedeni ile kamp yerleri de mevcuttur.

Tekirova’da neler yapabilirsiniz

Tekirova’da beş yıldızlı bir otelde konaklama yapıyorsanız pek fazla bir şey söylemeye gerek kalmıyor.
Çünkü otel hizmeti size her şeyi sunuyor zaten. Eğer pansiyon ya da kamp kurarak tatilini
gerçekleştiriyorsanız bölgenin değişik koyları için turlara çıkabilirsiniz. Ya da en yakınında olan
plaselese gidebilir sahilinden tarihinden faydalanabilirsiniz. Yamaç paraşütü yapabilir ve denizi
ormanı doğayı görebilir ve bu eşsiz manzaraya iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Gece hayatını sevenler içinde bulunan clupler canlı müzikler ile eğlencenin tadına varabilirsiniz. Kemer’e yakın olması nedenli gündüzleri buranın beaclerine de gidebilir yeni sahilleri keşfetmiş olursunuz.

Recommended For You

Yazar Hakkında: Kaan Girgin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.